poniedziałek, 30 listopada 2009
"Zaklęci w czasie", Audrey Niffenegger

 

 

Zdecydowanie polecam!

Na początku miałam troszkę trudności, żeby się połapać w tym co czytam.  Czasami musiałam przerywać czytanie, aby sobie wszystko w głowie poukładać, zrozumieć na czym polega to przenoszenie się w czasie itd. Jednak z czasem szło mi już zdecydowanie lepiej, a opisywane wydarzenia, dotyczące różnych etapów z życia Clare i Henry'ego (przedstawiane często  niechronologicznie), zaczęły tworzyć jedną całość. Mimo wszystko książkę czytało się znakomicie i bardzo szybko.

Jak dla mnie autorka wpadła na świetny pomysł, aby opowiedzieć historię o miłości dwojga ludzi. Książka często mnie wzruszała, bo nie wyobrażam sobie życia, gdy mój ukochany nagle znika i nie wiem kiedy znów się pojawi. Końcówka wzruszyłam mnie najbardziej, więc chusteczki zdecydowanie się przydadzą.

W sobotę miałam wybrać się do kina na film "Zaklęci w czasie",  jednak plany troszkę mi się pokrzyżowały :-( ale jak to mówią: "co się odwlecze, to nie uciecze" :-)  Jak tylko uda mi się go zobaczyć, to na pewno podzielę się z Wami swoimi wrażeniami :-)

 

 

P.S. (05.12.2009r.)

No i jestem również po filmie.
Tak jak to bywa z ekranizacją książki, nie należy się spodziewać, że film będzie  w 100% wierny lekturze. Tak samo i w tym przypadku, kilka scen zostało zmienionych, kilka w ogóle pominięto. Jednak zmiany nie były jakoś rażące. Szkoda tylko, że zmieniono również zakończenie... Mimo wszystko film mnie nie rozczarował i nie żałuję, że się na niego wybrałam :-)


Opis książki:

Clare, urocza studentka sztuk pięknych i Henry, niekonwencjonalny bibliotekarz, spotkali się po raz pierwszy, gdy ona miała sześć lat, a on trzydzieści sześć. Kiedy Clare skończyła dwadzieścia trzy, a Henry trzydzieści jeden - zostali małżeństwem. Choć wydaje się to niemożliwe, jednak jest prawdziwe. Henry bowiem to jedna z pierwszych osób na świecie, u których wykryto rzadkie zaburzenie genetyczne: od czasu do czasu jego biologiczny zegar uruchamia się na nowo i Henry przemieszcza się w czasie. Znika nieoczekiwanie, pozostawiając po sobie tylko stosik ubrań. Nigdy nie wie, gdzie się znajdzie i jaka będzie otaczająca go rzeczywistość. Odmierzając swoją miłość kolejnymi spotkaniami, oboje za wszelką cenę próbują wieść normalne życie. Ale czy może liczyć na normalność człowiek, który jest niewolnikiem własnego ciała, a przede wszystkim nagłych podróży w czasie...

Wydawca: Wydawnictwo Nowa Proza
Ilość stron: 639
Oprawa: miękka

 

czwartek, 19 listopada 2009
"Gdybyś mnie teraz zobaczył", Cecelia Ahern


Jak dla mnie wspaniała książka, która bez wątpienia trafia do grona moich ulubionych pozycji :-D
"Gdybyś mnie teraz zobaczył" to niebanalna historia o miłości, nadziei i próbie uporania się z demonami przeszłości, a to wszystko z odrobiną magii ;-)

Książka świetnie napisana, momentami z humorem, przez co wciągnęła mnie od pierwszych stron. Wykorzystywałam niemal każdą wolną chwilę, aby móc ją dalej czytać. Końcówka bardzo wzruszająca, na której ryczałam jak bóbr ;-P Mimo, iż przeczytałam ją wczoraj, to myśląc o bohaterach, nadal łzy cisną mi się do oczu.

Gorąco polecam!

 

 Opis książki:

Romans pióra autorki słynnej, ekranizowanej teraz powieści "PS Kocham Cię". Zabawna i wzruszająca opowieść o tym, jak bardzo różni się zobaczenie, od uwierzenia. Książka Cecelii Ahern jest pełna charakterystycznego dla jej pisarstwa ciepła, humoru i wzruszeń. Jest to historia z sercem - i odrobiną magii. Pewnego dnia w życiu uporządkowanej i poważnej, zapracowanej Elizabeth Egan i jej siostrzeńca pojawia się tajemniczy przybysz. Ivan jest beztroski, spontaniczny i zawsze szuka przygód - stanowi jej zupełne przeciwieństwo. Szybko zaraża ją swoją radością i humorem i Elizabeth zaczyna zmieniać swoje życie w sposób, w jaki nigdy sobie tego nie wyobrażała. Ivan jednak musi zniknąć z jej życia, bo jest.. Niewidzialnym Przyjacielem i jak to niewidzialni - znika.

Wydawca: Świat Książki
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka

 

niedziela, 15 listopada 2009
"Piękne kłamstwa", Lisa Unger

 

Bardzo dobry kryminał z odrobiną romansu :) Książka bardzo fajnie napisana przez co wciąga od pierwszej strony. Większość przeczytałam w ciągu jednego dnia.
Zdecydowanie polecam!


Opis książki:

Między kłamstwem a prawdziwym życiem...
Czy jedna chwila może nagle zmienić całe nasze życie? Ridley Jones jest dobrze ustawioną, samodzielną trzydziestolatką, ma świetną pracę i kochających rodziców. Pewnego dnia ratuje na ulicy małego chłopca i jej fotografia trafia do gazet. Niebawem otrzymuje przesyłkę ze zdjęciem kobiety z dzieckiem na ręku, łudząco do niej podobnej. „Czy jesteś moją córką?” – pyta nadawca. I zmienia życie Ridley na zawsze...
Sensacyjna intryga z zaskakującym rozwiązaniem, świetne studium stosunków rodzinnych, poruszająca historia miłosna i wnikliwy portret Nowego Jorku oraz jego mieszkańców.
Powieść wybrana przez wydawców z Klubów czytelniczych na Międzynarodową Książkę Miesiąca. Taki tytuł trafi do 28 mln czytelników na całym świecie.

Wydawca: Świat Książki (wydanie tylko dla klubowiczów)
Ilość stron: 272
Oprawa: twarda


czwartek, 12 listopada 2009
"Taniec czarownic", Jessica Gregson

 

Książka niewątpliwie ciekawa i godna uwagi. Bardzo dobrze mi się ją czytało.

Nie jest to książka "pełna czarów', o latających na miotłach czarownicach itp :-)  Opowiada  natomiast o młodziutkiej Sari, która odkąd się urodziła uważana była przez mieszkańców wioski za inną niż pozostałe dziewczęta. Sądzono, że posiada nadprzyrodzone zdolności, przez co została odrzucona i skazana na samotność. Cała historia dzieje się w czasach I wojny światowej, kiedy mężczyźni z wioski muszą wyruszyć na front w obronie ojczyzny. Najpierw kilkuletnia nieobecność mężczyzn, a później ich powrót całkowicie zmienia dotychczasowe życie Sari i pozostałych mieszkańców.

 

Opis książki:

Pełna czarów, przesądów i zabobonów opowieść o bezkresnej samotności kobiety,która była inna.
"Ona nigdy nie odpowiada, ale ja i tak mówię do niej cały czas. Posłuchaj, proszę ją. Tak, popełniałam błędy. Kiedy to wszystko się zaczęło, próbowałam udawać sama przed sobą, że byłam bezsilna, że zostałam pokrzywdzona przez los, że tak samo jak tych osiem kobiet, które tańczą teraz na wietrze, ja też na swój sposób wirowałam na wietrze przez całe życie. Ale to nieprawda - to kłamstwo, które wmawiałam sobie, kiedy nie czułam się dość silna, by zmierzyć się z tym, kim jestem i co zrobiłam. Tak naprawdę dokonałam wyborów i przyłożyłam do tego rękę. Beze mnie nie doszłoby do tego wszystkiego... "
Sari nie jest taka jak inne dziewczęta. Ludzie mówią, że jej spojrzenie ściąga nieszczęście. Boją się jej i omijają z daleka. Wyobcowana, odrzucona, skazana na izolację Sari nie chce godzić się z pokorą na swój los.
Nie chce złożyć siebie w ofierze – nawet gdyby miało to uratować kilka istnień ludzkich.
Ratuje siebie.
Za jaką cenę?

Wydawca: Amber
Ilość stron: 280
Oprawa: miękka

 

piątek, 06 listopada 2009
"Jedziemy na wycieczkę, bierzemy książki w teczkę..." :-)

Jutro nad ranem w końcu wyjeżdżam do utęsknionej rodzinki :-)

Obowiązkowo na drogę zaopatrzyłam się w lekturę, bo jednak trzeba jakoś zająć sobie te 8 godzin jazdy samochodem ;-)
Z zamówionych książek udało mi się odebrać niestety tylko jedną. Ponadto nie wytrzymałam i kupiłam jeszcze 2 inne :-)

A więc w torbie już czekają takie oto tytuły: 

 

Jak tylko wrócę, na pewno dam znać co udało mi się przeczytać.

POZDRAWIAM!! :-)


21:29, antylogia
Link Komentarze (2) »