piątek, 29 stycznia 2010
"Cząstka prawdy", Lisa Unger

 

Książka tak samo dobra, jak poprzednia część. Szybkie zwroty akcji powodują, że książka nie nudzi. Bardzo mi odpowiadała narracja (pierwszoosobowa) oraz styl pisania autorki, dzięki czemu świetnie mi się ją czytało. Po książkę śmiało mogą sięgnąć osoby, które nie miały jeszcze okazji przeczytać pierwszej części ("Piękne kłamstwa" ) lub ci którzy już jej nie pamiętają. Autorka posatarła się tak wpleść istotne wątki z poprzedniej książki, aby wszyscy wiedzieli o co chodzi :) Jednak ja proponuję przeczytać obie, bo naprawdę warto :)

 

Opis książki:

Powieść sensacyjno-obyczajowa z bohaterami, znanymi z "Pięknych kłamstw". Ridley, nowojorska dziennikarka, odbiera z zakładu zdjęcia, na których jest ze swym chłopakiem. Na fotografiach, robionych w różnych miejscach, zawsze jest też ktoś trzeci. Czy to możliwe, by był to Max, nie żyjący wuj Ridley? Podejmując prywatne śledztwo, kobieta odkrywa straszną prawdę o swej rodzinie, prowadzącą do wielkiej, międzynarodowej afery. Pełna niespodziewanych zdarzeń, mocna powieść-ostrzeżenie przed "przymykaniem oczu" na rodzinną przemoc i wszelkie zło.

Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 286
Oprawa: twarda


czwartek, 14 stycznia 2010
"Pamiętnik", Nicholas Sparks

Piękna historia o Noahu i Allie, których połączyła wielka miłość. Najpiekniejsza i najbardziej wzruszająca była dla mnie końcówka książki, będąca dowodem ich nisamowicie silnego i prawdziwego uczucia; tego, że miłość potrafi być bezgraniczna i może pokonać wszelkie przeciwności losu.
Szkoda, że książka skończyła się tak szybko...

Bardzo polecam również film na podstawie tej książki (pod tym samym tytułem). W związku z tym, że ogłądałam go X lat temu i nie pamiętam już wszystkiego, pomyślałam że to dobry moment, aby zabrać się najpierw za książkę, a potem jeszcze raz obejrzeć jej ekranizację :) Film już zamówiony i teraz z niecierpliwością czekam, aż będę mogła go odebrać :)


Opis książki:

W starym wytartym notatniku kryje się kronika pewnej miłości, która rozkwitła po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej. Noah Calhoun odczytuje ją wieczorami w domu opieki starej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy w 1932 roku po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson - ich potajemne spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na czternaście lat...

Wydawca: Albatros
Ilość stron: 206
Oprawa: miękka

poniedziałek, 11 stycznia 2010
"Potem...", Guillaume Musso

 

 

Po prostu świetna :)
Tak jak w pozostałych książkach Musso, które miałam przyjemność przeczytać, również w tej, opisana historia jest  troszkę mało realna, ale za to niesamowicie refleksyjna i wzruszająca. Książkę czyta się znakomicie, a od pierwszych stron po prostu nie sposób się od niej oderwać - pochłonęłam całą w jeden dzień.
Zdecydowanie polecam!

  

Opis książki:

Nowojorski adwokat Nathan Del Amico robi karierę kosztem zaniedbywanej córki i żony, która decyduje się odejść, choć nadal go kocha. Pewnego razu w kancelarii Nathana zjawia się Garrett, człowiek obdarzony szczególnym darem – dostrzega świetlistą aureolę nad osobami, które mają rychło zejść z tego świata. Rolą Posłańców, bo tak nazywani są ludzie obdarzeni podobną cechą, jest podtrzymywanie na duchu skazanych na śmierć. Garrett w sposób zawoalowany mówi Nathanowi, że i on wkrótce umrze. Od tej pory Del Amico inaczej patrzy na świat, próbuje naprawić swoje błędy. Ścigając się z czasem, nie od razu pojmuje, że jego przeznaczeniem jest zostać Posłańcem... Na ekranach kin z Johnem Malkovitchem, Evengeline Lily i Romainem Durasem.

Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka

 

sobota, 09 stycznia 2010
"Kwiecień w Paryżu", Michael Wallner

 

 

Niestety, po opisie książki, spodziewałam się czegoś innego.
Jak dla mnie trochę mało romansu w romansie ;) Myślałam, że chociaż zakończenie mi to zrekompensuje, bo tak się z początku zapowiadało, jednak ono również mnie po części rozczarowało.

 

Opis książki:

Wojenny romans o niemożliwej miłości, która zrodziła się wbrew rozsądkowi, ponad podziałami czasu i miejsca. Okupowany Paryż, wiosna 1943 roku. Młody Niemiec, Michel Roth, w dzień pracuje jako tłumacz dla niemieckiego gestapo; wieczorami w cywilnym ubraniu, włóczy się po ulicach miasta. W ten sposób poznaje Chantal, córkę francuskiego księgarza. Wikła się w niebezpieczny romans, który dla obojga okazuje się czymś więcej niż przelotną przygodą. Michel nie ma pojęcia, że piękna dziewczyna i jej ojciec pracują dla ruchu oporu. Wkrótce będzie musiał wybrać pomiędzy obowiązkiem wobec własnego kraju, a swoim przeznaczeniem – pomiędzy nienawiścią a miłością.

Wydawca: Albatros
Ilość stron: 240
Oprawa: miękka


czwartek, 07 stycznia 2010
Spod Choinki :-)

Nareszcie koniec z przedświątecznym bieganiem po sklepach, sprzątaniem, gotowaniem... Znów będzie czas na książki i blogowanie ;-)

A oto co przyniósł mi Św. Mikołaj ;-)


 

12:58, antylogia
Link Komentarze (2) »